error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(intro_curin1): error(article-updt): Incorrect datetime value: '0001-00-00 00:00:00' for column 'article_date_deactivate' at row 1 Horolezecký klub James Žiar nad Hronom - 6. ročník Memoriálu Emila Trubača

Hľadaj cesty a oblasti:Podporujú nás:

Redakčný systém Publikátor
Publikátor.sk

K-System
K-System

Hortech
Hortech

FF Systembau
FF Systembau

SAPA profily
SAPA profily

Banskobystrický samosprávny kraj
Banskobystrický samosprávny kraj

Sport-Outdoor.sk
Sport-Outdoor.sk

Hudy sport
Hudy sport

CREDIT ACCOUTING
CREDIT ACCOUTING

Z našej závislosti na nezávislosti nám pomáha:
MUDr. Ján Konôpka, s.r.o.
Psychiatria - liečba alkoholizmu a toxikománie, gerontopsychiatria.
Kontaktné údaje
SNP 94, 965 01 Žiar nad Hronom
Telefón:
045 / 672 27 82
E-mail:
jan.konopka@azet.sk

PDF

6. ročník Memoriálu Emila Trubača

 

Tak, a máme prelezený už 6. ročník Memoriálu Emila Trubača. Ako aj po iné roky, aj teraz za hojnej účastí detí a to nielen zo Žiaru, ale aj z Handlovej, Prievidze a Banskej Bystrice. Po roku sme sa opäť vrátili na Prochotské skaly, ktoré sú predsa len vhodnejšie, hlavne pre mladých a začínajúcich lezcov. Aj tento rok sa súťažilo v štyroch kategóriách: dievčatá do 12 rokov a do 18 rokov, a chlapci do 12 rokov a do 18 rokov. Každá kategória liezla tri kvalifikačné cesty a tí najlepší jednu finálovú.

6.-rocnik-Memorialu-Emila-Trubaca #1

V kategórii chlapci do 18 rokov bolo trošku cítiť neúčasť pretekárov z Handlovej. Vyhral podľa očakávania Peter Matejíček. V ostatných kategóriách muselo rozhodnúť finále. V kategórii dievčat do 18 rokov sa popasovali medzi sebou stálica žiarskeho mládežníckeho lezenia Veva Matejíčková a mladá nastupujúca nádej Katka Konôpková. Nakoniec vyhrala skúsenejšia Veva. V ostaných kategóriách postúpilo do finále až 6 resp. 7 lezcov a tu sa museli všetci snažiť, veď len malá chybička mohla stáť pretekára cenné body a umiestnenie na stupni víťazov. V kategórii dievčatá do 12 rokov nakoniec zvíťazila Laurika Šebestová z Handlovej, u chlapcov do 12 rokov Damián Galko. Náš obdiv patrí všetkým mladým nádejam za predvedené výkony a bojovnosť.

6.-rocnik-Memorialu-Emila-Trubaca #2

Po samotných pretekoch si mohli vyskúšať lezenie aj rodičia mladých lezcov a príjemným spestrením bola určite aj opekačka. Veľká vďaka za to, že sa takéto podujatie mohlo opäť konať, patrí rodine Trubačovej za sponzorskú podporu, Banskobystrickému samosprávnemu kraju, ktorý nás podporil dotáciou, MŠK Žiar nad Hronom za zabezpečenie občerstvenia pre mladých lezcov s účasťou prezidenta MŠK Žiar nad Hronom p. Tomčániho. V neposlednom rade ďakujeme trénerom a všetkým tým, ktorí ochotne pomáhajú pri práci s mládežou v jednotlivých kluboch.

6.-rocnik-Memorialu-Emila-Trubaca #3
6.-rocnik-Memorialu-Emila-Trubaca #4
6.-rocnik-Memorialu-Emila-Trubaca #5

Táto akcia bola zrealizovaná aj vďaka dotácii Banskobystrického samosprávneho kraja.

6.-rocnik-Memorialu-Emila-Trubaca #6